Pompy ciepła to temat, który w ostatnich latach wzbudza szerokie zainteresowanie wśród inwestorów. Ci bowiem, dążąc do wprowadzenia na co dzień rozwiązań proekologicznych i ekonomicznych, zwracają się w kierunku nowoczesnych technologii. Do nich zaliczyć należy powietrzne pompy ciepła. Warto wiedzieć jednak, jak dobrać ich model czy moc, by dobór ten okazał się pełnym sukcesem.
Postawić na odnawialne źródła energii
Powietrze zaliczane jest do nieskończonych, bo odnawialnych źródeł energii. I powietrze właśnie wykorzystują powietrzne pompy ciepła do swojego skutecznego działania. Tego rodzaju pompy coraz częściej są wybierane w przypadku inwestycji w budownictwie jednorodzinnym. Warto jednak zawczasu wiedzieć, że jak każde urządzenie, także powietrzne pompy ciepła mają swoje specyficzne uwarunkowania. Aby móc je wdrożyć, odejść należy od tradycyjnego sposobu myślenia o ogrzewaniu. Jak to zrobić? Podpowiadamy.
Wielofunkcyjność pompy
Powietrzne pompy ciepła działać będą w szerokim zakresie temperatur, bo od od +30 ºC do nawet -20ºC. Różnice w temperaturach biorą się stąd, że te wielofunkcyjne pompy grzeją nie tylko zimą, ale zapewniają również podgrzewanie wody użytkowej niezależnie od pory roku, a co więcej – mogą także z sukcesem chłodzić powietrze mieszkalne podczas wyjątkowo ciepłej aury pogodowej.
Aby można było mówić o optymalnym i dostosowanym do realnych potrzeb, działaniu powietrznej pompy ciepła, konieczne staje się doposażenie jej we wspomagającą grzałkę. Dzięki temu bowiem urządzenie grzewcze w praktyce nie będzie niedociążone, a jego praca będzie zdecydowanie bardziej efektywna i stabilna. A taki jest przecież cel wszystkich inwestorów.
Indywidualny dobór pompy
Powietrzne pompy ciepła to urządzenia polecane i chętnie wybierane – aby jednak można było mówić o pełnym sukcesie ich wyboru, warto go odpowiednio skonsultować. Najlepiej z doświadczonym specjalistą branżowym. On sam właśnie i nikt inny nie doradzi tak fachowo i rzeczowo, jak należy. Dzięki temu zaś my jako inwestorzy będziemy cieszyć się z pełnych funkcjonalności pompy ciepła oraz jej efektywnej pracy przez długie lata.