Chociaż rzeczywiście każdego roku maleje ilość posiadanych przez Polaków odbiorników telewizyjnych, to paradoksalnie wzrasta liczba godzin, jakie przed TV spędzamy każdego dnia. Z danych Głównego Urzędu statystycznego wynika, że przeciętny Polak ogląda programy telewizyjne średnio przez 4 godziny dziennie. Wzrasta także wartość nabywanych odbiorników telewizyjnych.
Kto nie ma telewizora?
3,2% Polaków nie posiada odbiornika telewizyjnego. Co ciekawe, liczba gospodarstw domowych, w których nie ma telewizora wzrosła aż dwukrotnie w przeciągu ostatnich sześciu lat. Dzieje się tak nie dlatego, że nie lubimy oglądać filmów czy programów rozrywkowych. Raczej dlatego, że coraz częściej najlepszy telewizor zastępuje w naszych domach tablet albo smartfon. To właśnie na urządzeniach mobilnych oglądamy coraz częściej.
Wszystko dlatego, że nie rezygnujemy ze spędzania wolnego czasu na oglądaniu programów telewizyjnych, ale coraz chętniej robimy to w miejscu dogodnym dla nas, niekoniecznie na kanapie w salonie własnego domu.
Jakie programy oglądamy najchętniej?
W kwestii wyboru programów telewizyjnych niewiele się zmienia. Nadal najczęściej wybieramy te rozrywkowe, które umilają nasz wolny czas. Nowoczesne telewizory qled służą nam zaś nie tylko do oglądania seriali, filmów fabularnych czy programów naukowych. Coraz chętniej wykorzystujemy też odbiornik do grania albo odtwarzania na nim pokazu autorskich zdjęć bądź nagrań.
Jeśli zerkniemy na ranking telewizorów, to okaże się, że do lamusa odchodzą już tradycyjne odbiorniki na rzecz tych innowacyjnych. Smart TV, czyli telewizor z opcjami, z których można korzystać za pomocą anteny satelitarnej, drogą naziemną albo coraz powszechniej internetu, to urządzenie, na jakie stawiamy najczęściej. Wybieramy telewizory, takie jak qled, z mnogością rozmaitych aplikacji, dzięki czemu odbiornik nie służy już tylko do telewizyjnego przekazu w znanym standardzie.
Najlepszy telewizor naszym zdaniem to…
Wiadomo na pewno, że era telewizorów z technologią HD odchodzi powoli w niepamięć. Dzisiaj ranking telewizorów jasno wskazuje, iż najczęściej wybierany jest wspomniany już qled, czyli odbiornik nowej generacji. Ten wyróżnia się przede wszystkim doskonałą rozdzielczością Ultra HD. Dzięki niej kolory są o wiele bardziej intensywne, barwy idealnie zbliżone do tych naturalnych.
Najlepszy telewizor dla Polaków to taki, który łączy w sobie co najmniej kilka funkcji. To dlatego stawiamy na smart tv, dzięki czemu możliwe jest optymalne zarządzanie odbiornikiem. I to nie tylko z poziomu zdalnego pilota, ale również nowoczesnego smartfona czy tabletu. Nie ma wątpliwości, że Polacy interesują się innowacjami z dziedziny techniki i chętnie z takich możliwości korzystamy.
Co bierzemy pod uwagę przy wyborze telewizora?
Polacy zmieniają odbiornik telewizyjny średnio co 7 lat. Przez ten czas nowoczesna technologia robi kolosalne postępy. Wybierając nowy TV, zwracamy więc uwagę na opcję, których nie posiadaliśmy, a jakie bezwzględnie wpływają na jakość obrazu. Liczy się rozdzielczość ekranu, ale znaczenie ma też efekt wizualny. Warto dodać, że najnowsze qled swoim wyglądem przypominają obrazy i doskonale komponują się z wystrojem wnętrza.